Connect with us

Showbiz

E diel e trishtë: Të famshmit shqiptarë reagojnë pas vdekjes së aktorit Koço Devole

Published

on

Sot (e diel) u nda nga jeta në moshën 75 vjeçare aktori i njohur shqiptar, Koço Devole.

Ai ndërroi jetë si pasojë e komplikimeve me COVID-19, gjersa prej disa ditësh po qëndronte në spital duke u përballur me virusin.

Për artistin e shquar të kinematografisë shqiptare, reagimet ishin të shumta nga figura e personalitete publike, të cilët e njohën apo kishin fatin të punonin me të.

Foto: Facebook

Aurela Gaçe, Sidrit Bejleri, Bes Kallaku, Ermal Mamaqi, Rozana Radi dhe Sevdai Radogoshi janë ndër të famshmit shqiptarë që shprehën ngushëllimet e tyre pas vdekjes së Devole.

Më poshtë ua sjellim postimet e plota të artistëve shqiptarë:

Foto: Instagram

Foto: Instagram

/Telegrafi/