Connect with us

Shendetsi

Dua Lipa shpërthen në të qara kur kupton se ka marrë gjashtë nominime për çmimet Grammy

Published

on

Janë katër skuadra që tashmë kanë siguruar kalimin në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve. Barcelona, Juventus, Çellsi dhe Sevilja, janë skuadrat e parë që kanë siguruar kalimin tutje, pas vetëm katër xhirosh të zhvilluara. Barcelona dhe Juventus janë pjesë e grupit G, dhe pas katër ndeshjeve të zhvilluara, katalanët numërojnë 12 pikë, ndërsa ‘Zonja e Vjetër’ nëntë pikë.

Prej nesër, 40 infermiere kthehen në punë, paralajmëroi sot në profilin e tij në Fejsbuk ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Ai theksoi se marrëveshjet me të cilat infermieret ishin të angazhuara në kohë të caktuar në Dhomën shëndetësore – Shkup, u vazhdohen.

“Ata edhe më tej do ta punojnë profesionin më fisnik – shpëtimin e jetës së njerëzve!”, ka shënuar ministri në Fejsbuk.

Kalimin tutje kanë siguruar edhe dy skuadrat e Grupit E, Sevilja dhe Çelsi, me nga 10 pikë të grumbulluara. Gjatë ditës së mërkurë do të ketë edhe disa ndeshje të tjera në Ligën e Kampionëve, dhe pritet të shihet se cilat do të jenë skuadrat tjera që do të sigurojnë fazën e dytë të Ligës së Kampionëve.Një lajm tepër i bukur erdhi sot nga Dua Lipa e cila së bashku me Beyoncé dhe Taylor Swift kryeson nominimet për çmimet Grammy 2021.

Dua Lipa është nominuar gjashtë herë për kategoritë “Albumi më i mirë i vitit”dhe “Albumi më i mirë Pop Vokal” për albumin Future nostalgia,  “Regjistrimi i vitit”, “Kënga e vitit”, “Performanca më e mirë solo Pop” për Dont’start now, “Bashkëpunimi më i mirë pop” për Un Dia (One Day)” në bashkëpunim me J Balvin, Bad Bunny, and Tain.

Së fundmi, ajo ka reaguar nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ku e përshkuan këtë lajm si “çmenduri” dhe të pabesueshëm.

Po ashtu, autorja e hitit “New rules” ka shpërndarë edhe video nga momenti kur ka mësuar lajmin e madh, ku edhe ka shpërthyer në të qara nga gëzimi.

Nuk më duket e vërtetë!!!!! 6 nominime GRAMY !!! Çfarë jete !!!! NUK MUND TA BESOJ !!! 6 !!!!! Zemra ime po rreh fortë dhe jam në shok total! Kam ngrirë !!!!!! Faleminderit shumë për të gjithë dashurinë dhe mbështetjen! FALEMINDERIT @RECORDINGACADEMY !!!!!!!!!

Duhet të pushojë pak që të mbledh veten !!!!Future nostalgia forever”- shkroi ajo në Instagram.