Connect with us

Sport

Dortmundi përfshin 15-vjeçarin për Ligën e Kampionëve – SHKUPI

Published

on

Borusia Dortmund ka përfshirë 15-vjeçarin Jousoufa Moukoko në skuadër për Ligën e Kampionëve.Sulmuesi i ri tashmë ishte përfshirë në listën B, e cila përfshin futbollistë të rinj nga shkolla e klubit. Kamerunasi i natyralizuar konsiderohet si një nga talentet më të mëdhenj në botë.

– Advertisment –

Në sezonin e kaluar ai ishte golashënuesi më i mirë në Gjermani për skuadrat U-19 me 34 gola në 20 ndeshje, dhe ai gjithashtu kishte 10 asistime. Moukoko do të marrë leje për të bërë debutimin e tij për Borusia Dortmund pas 20 nëntorit, kur të mbushë 16 vjeç.

Alsat