Connect with us

Sport

De Brujne , mesfushori i sezonit 2019/20 – Alsat TV

Published

on

Kevin De Brujne ka fituar çmimin e mesfushorit më i mirë për sezonin 2019/20.  Mesfushori belg kishte i një përformancë të jashtëzakonshëm me klubin e tij Man. Siti, pavarësisht se nuk arriti qëllimin final.

De Brujne kishte statistike të frikshme, duke realizuar 13 gola në Premierligë dhe dy në Ligën e Kampionëve. 29-vjeçari ishte i rivalizuar nga dy fituesit e Ligës së Kampionëve, Tiago Alkantara dhe Tomas Myler për këtë çmim./Lajmi.net/

Alsat