Connect with us

Sport

Levandovski, është sulmuesi më i mirë i sezonit – Alsat TV

Published

on

Robert Levandovski është shpallur si sulmuesi më i mirë i sezonit fantastik që pati me Bajern Munihun.

Ylli polak është zgjedhur si sulmuesi më i mirë i edicionit 2019/20. Levandoëski fitoi Ligën e Kampionëve dhe Bundesligën me Bajernin, dhe në të dyja kompeticionet u shpall si golashënuesi më i mirë.

Sulmuesi i Bayernit mposhti Kilian Mbape dhe Nejmar, në garë për më të mirin në sulm.

Alsat