Connect with us

Sport

“Covid 19”, Zeniti nuk udhëtoi në Spanjë – SHKUPIMK

Published

on

Skuadra e Zenitit në basketboll përballet me vështirësi të mëdha në sfidat në Spanjë, kur janë planifikuar të zhvillojë takimet me Baskoninë dhe Valencian. Rastet pozitive me “Covid 19” kanë detyruar ekipin Sankt Petersburg që të anulojë udhëtimin për 2 sfidat e ardhshme në kuadër të Euroligës.

– Advertisment –

Testet e fundit kanë treguar se 13 basketbollist dhe anëtarë të stafit teknik janë prekur me “Covid 19”. Për këtë vendim të ekipit rus, reagoi edhe Euroliga, që ka paralajmëruar dënim dhe dy disfata për Zenitin me rezultat 20-0. Skuadra nga Rusia, filloi sezonin mjaft mirë, duke shënuar 2 fitore në fillim të sezonit të ri.

Alsat