Connect with us

Sport

Angelovski: Nuk e dorëzojmë vendin e parë – SHKUPIMK

Published

on

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, do të zhvillojë sfidën katërt në edicionin e dytë të Ligës së Kombeve, në të cilën do të kërkojë rezultat pozitiv përball Gjeorgjisë. Kjo sfidë do të jetë si  para përgatitje për Maqedoninë, për sfidën e balotazhit më 12 nëntor në Tbilisi, e vlevshme për Kampionatin Evropian të vitit 2021.

– Advertisment –

Igor Angelovski, trajner i Maqedonisë

Ne, qëllimin kryesor e kemi arritur, pasi Maqedonia është në balotazh pët Kampionatin Evropian. Jemi të vetëdijshëm se ku kemi gabuar, duke filluar nga unë, në sfidën në Talin. Fillimisht mendojmë për këtë sfidë dhe nuk planifikojmë që të dorëzojmë lehtë vendin e parë pa marë parasysh të numrit të madh të mungesave. Të gjithë do të japin maksimumin dhe shpresojë se do të arrijmë deri te fitorja.

 

Kapiteni Goran Pandev,  beson se ata futbollist që do të jenë në terrenin e gjelbër, do të japin maksimumin për të shënuar fitore.

Goran Pandev, kapiten i Maqedonisë

Të gjithë që jemi këtu , do të konkurojë për ekipin e parë. E dinim se na pret një rritëm i vështirë dhe se do të luajmë në ditë të tretë. Dhe të gjithë ishim të vetëdijshëm se secili do të ketë gjasën e tij. Ne në çdo ndeshje hyjmë me 100 për qind dhe duam të fitojmë , por këtë e donë edhe kundërshtari dhe ky është futbolli. Nesër është ndeshja e fundit dhe mendojë se nëse e fitojmë , mendojë se do të ndalemi në vendin e parë në grup.

 

Për shkak të mungesave të shumta, trajneri Angellovski ftoi katër futbollist shtesë nga Liga e Parë, ndërsa Agron Rufati nuk ka të drejtë loje edhe pse ishte ftuar nga Angelovski. UEFA ka konfirmuar se Rufati ka ndalesë për paraqitje për të dy përfaqësueset e Maqedonisë. Sfida Maqedoni-Gjeorgji, do të zhvillohet të mërkurën, në stadiumin “Todor Proeski”, në orën 20.45.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending