Connect with us

Showbiz

Big Basta: Familja është gjëja më e shenjtë në këtë univers!

Published

on

Big Basta dhe Vesa Luma së bashku me djalin e tyre tash e një kohë jetojnë larg vendëlindjes.

Reperi Big Basta së fundmi ka ndarë në foto familjare, e në të ka shtuar disa fjalë kuptimplota.

“Familja eshte gjeja me e shenjte ne këtë univers! Jam i bekuar çdo te mijetat e sekondit qe jam i rrethuar me energji pozitive, me femi, niper e mbesa, me buzëqeshje dhe qetesi shpirterore…”, ka shkruar Big Basta ndër tjera.

Më poshtë postimi i plotë:

Familja është gjeja me e shenjte ne kete univers! Jam i bekuar çdo te mijetat e sekondit qe jam i rrethuar me energji pozitive, me femi, niper e mbesa, me buzëqeshje dhe qetësi shpirtërore… Ne gjithë rrugëtimin deri me sot asgje nuk ka qene e lehte sikur duket ne foto. Ka pasur pengesa, lot dhe premtime. Djaj qe donin te na digjnin dhe budallenj qe mendonin se kishin te drejte te gjykonin vendimet tona. Ne fund te fundit, eshte jeta jone dhe vendosim NE per te. Uroj me shpirt te jeni sa me te lumtur dhe qe te kaloni cdo pengese ne jete. Uroj te keni familjet sa me mire dhe fëmijët tju kene shëndet! Sa jeni ne kohe dhe per aq sa keni ne dore, vendosni per te ardhmen e tyre. Gishtin e mesit për atë qe ju bllokon endrrat dhe kokën lart se jeni heronj ne syte e familjes suaj! Ju dua shume, edhe nese nuk ndajmë te njëjtat mendime rreth fushave te ndryshme! Kemi nevoje për njeri tjetrin ne këto kohe injorance!