Connect with us

Sport

Asgjë dramatike në takimin Nurmagomedov-Gaetje – SHKUPI

Published

on

Nuk ka pasur asgjë skenë dramatike gjatë matjeve të fundit të Khabib Nurmagomedov dhe Xhastin Gaethjes, para luftës së tyre për titullin “UFC 254”. Khabib dukej jashtëzakonisht i lehtësuar kur spikeri lexoi peshën e tij. Kampioni vuri duart në fytyrën e tij, duke qenë mirënjohës se pjesë më e vështirë tani i përket të kaluarës, dhe ngjarja kryesore ka marrë dritën e gjelbër.

– Advertisment –

Edhe Gatje dukej në formë të mirë, që tregoi muskujt në skenë.“UFC” ishin të shqetësuar se një nga garuesit e tyre mund të mos ishte në gjendje të luftonte, dhe angazhuan Majkëll Çandleri si zëvendësues të mundshëm.

Alsat