Connect with us

Sport

Alaba ka marë vendimin për destinimin e ardhshëm – SHKUPI

Published

on

Mediat italiane raportojnë se David Alaba, mund të ndryshojë mjedisin në merkaton e ardhshme. Juventusi është më afër firmës së Alabas, duke parakaluar dy skudrat e Mançesterit. Mediat në Torino shkruajnë se Alaba është pajtuar t’i bashkohet Juventusit, kur kontrata e tij me Bajern Munihut të skadojë.

– Advertisment –

Mbrojtësi 28 vjeçar është i vendosur të provojë një tjetër ligë, pasi ka kaluar gjithë karrierën e tij me gjigantët e Bundesligës. Ndërkohë klube si Man. Junajted dhe Man. Siti, Paris Sen Zhermen janë lidhur me austriakun, por duket se Juventusi,  ka fituar garën për firmën e mbrojtësit austriak.

Alsat