Connect with us

Sport

Shokuese, Ronaldo mbyll karrierën në vitn 2022?! – SHKUPIMK

Published

on

Kristiano Ronaldo lansoi lajmin e hidhur për fansat e tij. Ylli portugez zbuloi ditën kur do të pensionohet nga futbolli aktiv, së paku kur bëhet fjalë për Kampionat e botës në futboll. Sipas paralajmërimeve të fundit, Ronaldo planifikon që të mbyll paraqitetjet në Kampionatiet e botës në “Katar 2022”.

– Advertisment –

Atë kohë, Ronaldo do të numërojë 37 vite, andaj nuk planifikon që të luajë në fanellën e Portugalisë në Evropianin në Gjermani në vitin 2024.

Në fund të muajit qershor, Ronaldos i skadon kontrata me Juventusin, që do të thot se kjo periudhë do t’I sjell ndryshime të mëdha yllit portugez. Askush nuk beson se Ronaldo nuk do të merret aktivisht me futbollit dhe disa mediat janë të sigurta se atë kohë do të ndodh kalimi I tij në SHBA dhe Liga “MLS”.

Alsat