Connect with us

Sport

Xhenoa merr frymë më lehtë, rikthehen 3 futbollist – SHKUPIMK

Published

on

Situata e rënduar te skuadra e Xhenoas me “Covid 19” duket se ka filluar të merr kahjen positive , pasi që mediat në Itali raportojnë se 3 futbollist janë të shëruar dhe të gatshëm që të vazhdojë sfidat në Seria A. Matia Perin, Ivan Radovanoviç dhe Federiko Marketi u janë gëzuar rezultateve të fundit nga testet për “Covid-19”, pasi që kanë rezultuar tashmë negativ në testet e koronavirusit.

– Advertisment –

Lojtarët duhet t’iu nënshtrohen tashmë edhe testeve fizike për të parë nëse marrin dritën e gjelbër për rikthim në stërvitje. Perin ishte lojtari i parë që rezultoi pozitiv, ndërsa Lase Shone ishte ai që rezultonte pas tij, kurse më pas shpërtheu në të gjithë skuadrën, duke shkuar në mbi 20 raste

Alsat