Connect with us

Showbiz

Adriana Matoshi tregon arsyen se përse u divorcua nga ish-bashkëshorti i saj

Published

on

Aktorja nga Gjilani, Adriana Matoshi, gjatë kësaj kohe ka qenë mjaft e përfolur për lidhjen saj të re, ndonëse prej vitesh ka qenë nënë beqare.

Ajo së fundmi ishte pjesë e emisionit “Tete a Tete”, teksa ka folur për jetën dhe karrierën e saj profesionale.

E njëjta ka rrëfyer arsyen se përse u divorcua nga ish-bashkëshorti i saj, biznesmeni Albert Sylejmani.

Adriana Matoshi (Foto: Facebook)

“Sigurisht që divorci nuk është një gjë që duhet me u gëzu, ajo vjen nga diçka që nuk e pret ose ti nuk ke pasur qëllime të tilla, ajo ka ndodhur. Periudhën sa kam qenë e martuar, kam qenë e lumtur. Kam pasur një moment kur gjithçka u thy shpirtërisht emocionalisht dhe fizikisht shumë rëndë. Periudhë që ka lënë varrë në shpirtin tim, por i kam pasur vetëm dy mundësi; me shkatërru veten apo me ec përpara, dhe kam zgjedhur të eci përpara për hir të fëmijëve të mi që ata janë qenia më e pafajshme në botë”.

“E kam vuajtur një periudhë, derisa jam koncentruar të bëj vetëm gjëra të mira dhe jam shumë e lumtur që nuk ja kam lejuar vetes që diçka e madhe të më hedh poshtë. E kaluara ime mbetet e kaluar, por jam femër ambicioze, kam shumë gjëra për të bërë që lidhen me artin, me vështirësi pa vështirësi, me shkolla me detyra me gjithçka”, ka thënë mes tjerash Matoshi.

Foto: Facebook

Adriana ndërkaq javë më parë zyrtarizoi lidhjen me djaloshin 21 vjeçar nga Afrika, Keith Groeneveld. /Telegrafi/