Connect with us

Showbiz

Adele vë në pah ndryshimin në pamje, ndërsa u shfaq në ‘Saturday Night Live’ pas 12 vitesh me një transformim befasues

Published

on

Adele bëri shaka për rënien drastike në peshë dhe u tha fansave se ‘albumi nuk ka mbaruar akoma’, ndërsa prezantoi shfaqjen e humorit në Amerikë, “Saturday Night Live”.

“E di që dukem me të vërtetë ndryshe që kur më patë për herë të fundit”, tha 32-vjeçarja, teksa u ngjit në skenë.

“Por në fakt, për shkak të të gjitha kufizimeve të COVID.. Unë duhej të udhëtoja lehtë dhe mund të sillja vetëm gjysmën time”, bëri me shaka ajo. “Dhe kjo është gjysma që zgjodha”.

Adele (NBC)

Ylli shtoi se ajo ishte ‘shumë e frikësuar’ për të kënduar dhe pritur SNL në të njëjtën kohë.

“Unë preferoj të vendos vetëm disa paruke, të pi një gotë verë ose gjashtë dhe të shoh se çfarë do të ndodhë”.

Sidoqoftë, ylli ‘goditi’ edhe më këngë gjatë një prej skicave të natës.

“Unë jam këtu sepse kam pasur shumë thyerje në jetën time – fillimisht në 19, më pas në 21 dhe më pas në 25”, tha ajo, duke iu referuar titujve të tre albumeve të parë.

Adele (Foto: YouTube)

Adele ishte për herë të fundit në SNL në vitin 2008, në një episod të organizuar nga Josh Brolin.

Në atë kohë ajo sapo kishte publikuar albumin e saj të parë, 19.

“Jam unë, Adele dhe Zoti im, jam absolutisht e ngazëllyer që më në fund do të drejtoj këtë shfaqje”, tha ajo.

Adele (NBC)

Sido që të jetë, ky ndryshim i Adele ka befasuar të gjithë dhe tashmë po vazhdon të marrë vëmendje me secilën paraqitje të saj. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending