Connect with us

Maqedoni

162 raste të reja me Kovid-19, katër viktima dhe 109 të shëruar

Published

on


Gjatë 24 orëve të fundit nga 1350 teste të kryera janë regjistruar 162 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. Shkup-75, Kumanovë-14, Dibër -1, Shtip-5, Prilep-5, Tetovë-13, Strug-1, Veles-2, Manastir-5, Ohër-2, Kavadar-2, Gjevgjeli-3, Strumicë-10, Kriva Pallankë-3, Radovish-4, Koçanë-12, Probishtip-1, Vallandovë-1, Vinicë-2 dhe Sveti Nikollë-1.
Ndërkohë sot Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 109 pacientë të shëruar:Shkup-24, Kumanovë-10, Shtip-4, Prilep-11, Tetovë-10, Strugë-9, Veles-1, Manastir-1, Ohër-9, Kavadar-2, Gostivar-3, Gjevgjeli-2, Strumicë-3, Kriva Pallankë-1, Koçanë-13, Berovë-2, Vallandovë-2 dhe Sveti Nikollë-2. Ndërsa katër pacientë kanë humbur betejën me Kovid-19. Bëhet fjalë për 3 pacientë nga Shkupi dhe një nga Shtipi.