Connect with us

Sport

Zidane: Ndeshjet e Championsit janë me tension, kështu e mposhta Interin

Published

on

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, foli pas fitores të rëndësishme kundër Interit.

Francezi tregon se në Champions League ka gjithmonë tension dhe momente të vështira, por pikët vlejnë.

“Në Champions ka gjithmonë tension. Janë 3 pikë shumë të rëndësishme për ne. Duhet të uroj lojtarët, pasi nuk ka qenë aspak e lehtë kjo fitore“.

“Ata ngushtuan rezultatin në 2-1 dhe e bënë shumë të vështirë për ne. U munduam që të sulmonin avash-avash me Asension dhe Hazardin. Jam i lumtur!”, – tha ai.

Alsat