Connect with us

Sport

Zidan: Fitore dhe 3 pikë të merituara – SHKUPI

Published

on

Real Madridi shënoi fitore 3-2 ndaj Interit në raundin e tretë të garave në grup në Ligën e Kampionëve.  Pas ndeshjes, trajneri i Realit, Zinedin Zidan, potencoi se kjo fitore i takon lojtarëve dhe beson se pikët janë plotësisht të merituar.

Duhet të urojmë lojtarët, sepse nuk ishte ndeshje e lehtë. Interi ia doli mirë dhe kishin momentet e tyre, por ne duhet të vuajmë që të jemi në kreun. Tri pikë të merituara për ne”, deklaroi Zidan.

Në ndeshjen e ardhshme të Ligës së Kampionëve, Reali është mysafirë i Interit në “San Siro”.

Alsat