Connect with us

Entertainment

Zgjohet nga gjumi dhe e sheh veten si ‘trilioneri i parë në botë’ për shkak të defektit të llogarisë

Published

on

Mijëra njerëz janë duke investuar në kriptovalutë për momentin – dhe shumë prej tyre ndoshta do t’ju këshillojnë të bëni të njëjtën gjë. Me natyrën e tij të paparashikueshme dhe të paqëndrueshme, ka shumë rreziqe që lidhen me vendosjen e parave tuaja në kripto. Por investitorët ende besojnë në potencialin e tij për t’i bërë ata të pasur përtej ëndrrave të tyre më të egra.

Dhe për Chris Williamson, nga Xhorxhia në SHBA, dëshira e tij për të fituar pasuri të madhe u realizua. Duke u zgjuar një mëngjes për të kontrolluar investimet e tij, Chris zbuloi se llogaria e tij vlente papritmas më shumë se 1 trilion dollarë.

Gobsmacked Chris nuk mund t’u besonte syve kur skanoi shumën prej 13 shifrash në llogarinë e tij – pasi depozitoi vetëm 20 dollarë në monedhën Rocket Bunny vetëm disa ditë më parë.

Chris tha: “Unë kam qenë i zhytur në kripto dhe tani për ndoshta tetë muaj dhe ju e dini që gjetëm disa nga këto, unë mendoj se është ashtu si lojëra monedhash, gjëra që njerëzit i bëjnë”.

Kur u zgjua atë mëngjes, ai kontrolloi llogarinë e tij të kriptos gjëja e parë, siç bëri çdo mëngjes. Por kur ai për herë të parë pa një shumë të madhe prej më shumë se 1 trilion dollarë, ai mendoi se ishte ende gjysmë në gjumë.