Connect with us

Entertainment

VIDEO | Filmohet duke kërcyer nga makina në lëvizje dhe duke u përpjekur të shtynte çiklistin

Published

on

Një pasagjer kërceu nga një makinë në lëvizje dhe u përpoq të shtynte një çiklist në pamjet e kapura nga kaseta e shoferit. Burri i veshur me një xhaketë duket se nuk bëri asgjë të keqe, por u sulmua nga një shofer në Tyldesley, Manchester Greater të Mërkurën.

Duke vozitur në makinë prapa, Daniel Tereszczuk, 34 vjeç, dhe djali i tij nëntë vjeç nuk u besuan syve kur panë se si po zhvillohej skena. Daniel ndau pamjet që kishte kapur nga kamera e tij në Facebook me të tjerët duke thënë se sjellja ishte ‘e sëmurë’.

Video tregon një Volkswagen Golf duke drejtuar makinën përpara çiftit kur një shofer del nga dritarja e makinës së tij papritmas.Ai përpiqet të shtyjë çiklistin ndërsa makina parakalon por doli tentim i pasuksesshëm.

Çiklisti shmang rënien dhe nuk duket i shkallëzuar nga incidenti, por babai Daniel qëndroi në shtëpi, tha se ishte shtangur. Ai tha: ‘Nuk mund ta besoja atë që po shihja. Unë kisha djalin tim në makinë me mua dhe ai ishte gjithashtu në shok të plotë. Edhe ai e di sa budallallëk është të bësh diçka të tillë.