Connect with us

Tech

Windows 10 do të ketë një pamje të re konfigurimi për instalimet e reja

Published

on

Një postim në blogun e Windows Insider, detajon eksperiencën e re të përditësuar për instalimet e reja të Windows 10 që pyet përdoruesit çfarë kanë në plan të bëjnë.
Windows 10 do të ketë një pamje të re konfigurimi për instalimet e reja
Njerëz të ndryshëm përdorin kompjuterin për qëllime të ndryshme dhe lëvizja e fundit e Microsoft do të përshtatë Windows-in menjëherë pas instalimit sipas nevojave specifike të përdoruesve.

Një postim në blogun e Windows Insider, detajon eksperiencën e re të përditësuar për instalimet e reja të Windows 10 që pyet përdoruesit çfarë kanë në plan të bëjnë.

Nga pamja e parë përdoruesit mund të zgjedhin nëse duan ta përdorin si kompjuter për lojëra, për shkollë, në familje, për argëtim, për biznes apo kreativitet.

Pamja shfaqet vetëm nëse resetoni Windows 10-tën ose e instaloni nga e para. Aktualisht është i disponueshëm vetëm për testuesit Windows Insider në kanalin Dev dhe ndërtimin 20231 të Windows 10-ës.

Nuk është e qartë çfarë ndryshimesh opsionet e paraqitura implementojnë për të përshtatur eksperiencën e përdoruesit sipas nevojës. Megjithatë përdoruesit mund të vendosin ta anashkalojnë këtë hap gjatë procesit të instalimit të Windows 10-ës. /PCWorld Albanian

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tech

Bitcoini arrin vlerën e 61 mijë dollarëve

Published

on

Kriptovaluta më e madhe në botë, Bitcoin, është rritur për 6.64 për qind të shtunën, duke e arritur për herë të parë vlerën e 61 mijë dollarëve.

Bitcoin gjatë ditës së shtunë arriti në 61.073 dollarë.

Bitocin po vazhdon të rritet dukshëm. Më 4 janar kishte vlerën më të ulët këtë vit, 27.734 dollarë.

Continue Reading

Tech

Sqarohet Facebook pas u bllokua mbrëmë

Published

on

Rrjeti social “Facebook” është sqaruar për problemin e mbrëmshëm, ku shumë përdorues u ankuan se nuk funksiononte Facebook, Instagram dhe WhatsApp.

Facebook thotë, ne jemi kthyer ndërkaq sqarojnë, se problemi erdhi si rezultat i ndryshimeve në konfigurim.

“Dhe ne jemi kthyer! Pak më herët, sot një ndryshim në konfigurim bëri që shërbimet e Facebook të mos ishin të disponueshme për disa njerëz. Që nga ai moment, ne kemi e hetusm dhe zgjidhur shpejt problemin”, njoftuan nga Facebook.

Continue Reading

Tech

Bien nga funksioni “Facebook”-u, “Instagram”-i e “WhatsApp”-i

Published

on

Platformat sociale, “Facebook”, “Instagram” e “WhatsApp”, ranë nga sistemi të enjtën mbrëma.

Kjo ndërprerje e shërbimit duket se ka nisur rreth orës 23.30, ku me mijëra persona e kanë raportuar këtë ndërprerje në faqen “DownDetector”.

Kjo rënie e gjigantit të mediave sociale është e dyta në më pak se 1 muaj; një rënie e këtillë ndodhi edhe më 19 mars ku faqet mbetën “offline” për disa orë.

Duket se sot, platformat janë rikthyer në normalitet.

Continue Reading

Trending