Connect with us

Sport

Video/ Shkëndija “manita” në portën e Vardarit – SHKUPI

Published

on

Lideri aktual në Ligën e Parë, skuadra e Shkëndijës, vazhdoi serinë e ndeshjeve pa disfatë ndaj Vardarit, duke regjistruar ndeshjen e 13-të radhazi në 3 vitet e fundit, pasi sot në derbin e javës së 9-të “demoloi” Vardarin me 5-1. Vendasit hapën rezultatin përmes Popzlatanovit, para se Shkëndija të shënojë 5 herë në portën e Vardarit. Ramadani dhe Ahmedi sollën epërsi në pjesën e parë, ndërsa në vazhdim, shënuan Ibraimi dhe Totre, ndërsa Ahmedi, nga penaltia, vulosi rezultatin përfundimtarë, 5-1 në të mirë të Shkëndijës.

– Advertisment –

Të dielën zhvillohet 5 duelet e tjera të javës së 9-të.  Renova në Gostivar, do të përballet me Pelisterin, ndërsa Struga Trim Lum sfidon Bellasicën. Në Veles, Boreci takohet me Makedonija Gjorçe Petrovin, ndërsa Akademija Pandev dhe Sileksi, do të përballen me FC Shkupin dhe Rabotniçkin. Të gjithë ndeshjet e javës së 9-të, nisin në orën 14.30. (Foto: Gol.mk)

Tabela

Liga e Parë – Java 9

Vardari 1 – 5 Shkëndija

Renova – Pelisteri

Struga Trim Lum – Bellasica

Boreci – Makedonija Gj.P.

Sileksi – Rabotniçki

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Cristiano Ronaldo reagon pas fitores dhe pensionimit të Khabib: Babai yt është krenar me ty – Bota Sot

Published

on

Edhe Cristiano Ronaldo ka reaguar pas natës së sontme në UFC.

Khabib Nurmagomedov ka shënuar fitoren e 29-të në karrierën e tij, kundër Justin Gaethje.

Pas duelit, ylli i UFC bëri të ditur se do të pensionohet, për të dëgjuar dëshirën e nënës së tij, por edhe me arsyen se nuk mund të luftojë pa babanë e tij në kënd.

Pas gjithë këtyre ngjarjeve, një reagim erdhi nga Cristiano Ronaldo, i cili postoi diçka në ‘Instagram’.

Alsat

Continue Reading

Sport

Khabib heq dorë nga sporti: I premtova nënës që nuk do të ndeshem më! (VIDEO)

Published

on

Khabib Nurmagomedov ka triumfuar në luftën e madhe në UFC ndaj Justin Gaethje.Ishte një luftë e ashpër me shumë goditje dhe shumë rivalitet por që në fund Khabib Nurmagomedov tregoi shpirtin e kampionit duke triumfuar në këtë luftë, pas një mundje të madhe në raundin e dytë.

Ai pas ndeshje ka shpërthyer në lot për babain e tij dhe ka njoftuar për pensionim nga UFC.

“Faleminderit Zotit ai është më i madhi, kjo fitore ishte për babain tim për skuadrën dhe për të gjithë ata që kanë përkrahur në këtë kohë të vëshitrë. Ishte hera e parë qe luftoja pa babain tim. Unë meritoj qe te jem kampion absolut dhe tashmë kam fituar çdo gjë. Unë do të pensionohem në këtë moment nga UFC, i kam premtuar nënës time që nuk do të ndeshem më ” tha Nurmagomedov pas luftës.

Alsat

Continue Reading

Sport

(video) Khabib mposht në ring Justin, ky është luftimi i tij i fundit në këtë sport – SHKUPI

Published

on

Luftëtari i UFC-së, Khabib Nurmagomedov, ka mposhtur sot në ring Justin Gaethje.  Ai me fitoi me metodën e ngulfatjes, Khabib ka thënë se kjo është ndeshja e tij e fundit në UFC. Ai këtë premtim ua dha familjarëve të tij, gjatë karrierës së tij ai nuk ka pas asnjë humbje.

– Advertisment –

“Kam biseduar me nënën time para tri ditëve e cila më tha se nuk dëshiron që të luftojë më pa praninë e babit tim. Nënës i premtova se kjo do te jetë lufta ime e fundit. Unë i dhashë asaj premtimin dhe premtimin tim nuk e thyej”, u shpreh Khabib Nurmagomedov.

https://www.youtube.com/watch?v=QxuokWk0TcE

Alsat

Continue Reading

Trending