Connect with us

Sport

Verder Bremeni konfirmon një rast me “Covid 19” – SHKUPIMK

Published

on

Një futbollist me “COVID-19” është konfirmuar te skuadra gjermane e Verder Bremenit. Anëtari I futbollist elitar në Gjermani, përmes një komunikate bërë të ditur se një futbollist i tyre ka dalë pozitiv në “COVID-19 dhe kjo është mësuar pas testimeve të rregullta që bëhen ditën e mërkurë.

– Advertisment –

Verderi nuk ka dhënë emrin e futbollistët të infektuar me “COVID-19”, por shton se ai është do të qëndrojë i izoluar për 14 ditë. Kujtojmë se pjesë e Verder Bremenit është edhe ylli i kombëtares së Kosovës, Milot Rashica.

Alsat