Connect with us

Sport

FIFA, Maqedonia shënon ngritje për një pozitë – SHKUPI

Published

on

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll , ka shënuar ngritje për një pozitë në renditjen e fundit të kombëtareve në FIFA. Maqedonia në muajin tetor zhvilloi katër përballje , dukë regjistruar një fitore  dhe 3 barazime, me çka arëktoi 5 pikë dhe kjo solli ngritje për një pozitë në renditjen e FIFA-s.

– Advertisment –

Fitoren e vetme, Maqedonia e shënoi ndaj kombëtares së Kosovës, e cila ka shënuar rënie për një pozitë dhe tani qëndron në vendin e 117-të. Ndërkohë kombëtarja e Shqipërisë gjithashtu ka shënuar rrënie, por për 3 pozita, duke u renditur tani në vendin e 69.

Ndryshe në renditjen e FIFA-s, në vendin e parë mbetet Belgjika, e ndjekur nga Franca, Brazili, Anglia, Portugalia, Spanja dhe Uruguai

Alsat