Connect with us

Sport

Vëllai i Valon Berishës, preket nga “Covid 19” – SHKUPI

Published

on

Futbollisti me prejardhje kosovare, Veton Berisha, i cili përfaqëson Norvegjinë, ka rezultuar pozitiv në testet e koronavirusit.  Lajmin e ka konfirmuar faqja zyrtare e skuadrës “Viking”, aty luan aktualisht Veton.

– Advertisment –

Berisha nuk ka treguar simptoma para testit, por duket se kontakti me persona të infektuar ka bërë që testet të dalin pozitive. Lojtari akoma vazhdon të jetë pa simptoma, por qëndron në vet-izolim. Ai u paraqit në stërvitje me skuadrën e tij gjatë së hënës dhe të martës.

Alsat