Connect with us

Sport

Mekgregor rikthehet për një revansh me Poirerin – SHKUPIMK

Published

on

Gjashtë vite pas spektaklit mes Konor MekGregor dhe Dastin Poirier, dyshja mund të kthehen në oktagon për një revansh. Irlandezi thuhet të ketë pranuar një revansh për muajin janar, me Dustin Poirier, pak orë pasi ka pranuar një ultimatum nga presidenti i UFC, Dana Uajte.

– Advertisment –

MekGregor donte që spektakli të zinte vend para fundit të vitit 2020, por “UFC” vendosi për 23 janarin e vitit 2021. MekGregor do të rikthehet edhe një herë në “UFC”, edhe pse njoftonte pensionimin më herët.

Alsat