Connect with us

Sport

Vedat Muriqi nis testet mjekësore te Lacio – Alsat TV

Published

on

Vedat Muriqi ka arritur në klinikën e Paideia për t’iu nënshtruar testeve mjekësore te skuadra e Lazios. Muriqi kompletoi transferimin e tij në Itali nga Fenerbahce për 18 milionë euro, plus dy të tjera në formë të bonuseve.

Sulmuesi kosovar rezultoi pozitiv me “COVID-19” dhe kjo nuk e lejoi atë të bashkohej me grupin deri tani. 26-vjeçari do të përfundojë testet mjekësore edhe një herë në klinikën e Lazios, e më pas për të nisur stërvitjet me skuadrën që drejtohet nga Inzagi. 

Alsat