Connect with us

Showbiz

Trey Songz rezulton pozitiv me COVID-19

Published

on

Trey Songz ka konfirmuar se ka rezultuar pozitiv me coronavirus.

Reperi dhe tekstshkruesi 35 vjeçar këtë lajm e ka bërë të ditur përmes një postimi të ndarë me fansat në Instagram.

“Këtu me një mesazh të rëndësishëm që ju duhet të dini se kam rezultuar pozitiv me COVID-19”, tha ai. “Kam bërë disa teste pasi kam qenë duke protestuar dhe unë kam një djalë të vogël në shtëpi, kështu që kam bërë teste të njëpasnjëshme dhe fatkeqësisht këtë herë rezultova pozitiv”.

“E kam marrë këtë seriozisht”, vazhdoi ai, duke qenë se 1 prej 1000 njerëzve me ngjyrë kanë vdekur nga ky virus.

“Do të vetë-izolohem dhe do qëndroj në shtëpi derisa të shoh ndonjë shenjë negative”.

Reperi gjithashtu deklaroi se gjyshi i tij vdiq në fillim të vitit dhe ai beson se shkaku i vdekjes së tij ishte coronavirusi.

Songz ka ndarë vazhdimisht postime rreth pandemisë, gjersa inkurajoi fansat të mbajnë maskën dhe të pastrojnë duart sa më shpesh. /Telegrafi/

Trey Songz (Foto: Getty Images/Guliver)