Connect with us

Entertainment

Tentoi ta vriste mësuesin 3 herë, tre herë i bllokohet arma! Shkaku do t’ju befasojë

Published

on

Ky është momenti tronditës që një adoleshent dyshohet se u përpoq të vriste mësuesin e tij për poshtërimin e tij. 15-vjeçari tërhoqi këmbëzën tri herë, por ajo u bllokua dhe ai iku. Mësuesi vazhdon të ulet rastësisht në tryezën në Guaratinga, Brazil, duke pirë kafe me të fejuarën e tij dhe pa marrë parasysh atë që po ndodhte pas tij. Vetëm kur një dëshmitar në një tryezë tjetër e lajmëroi atë për atë që po ndodhte, ai kuptoi se jeta e tij ishte në rrezik.

Më vonë doli që mësuesi e kishte poshtëruar djalin tre vjet më parë duke thënë se ai kishte erë të keqe në klasë. Nëna e fëmijës paraqiti një ankesë në janar 2018 dhe i kërkoi shkollës, në Guaratinga, të merrte masa. Por adoleshenti thuhet se i mori gjërat në duart e tij të Dielën e kaluar. Ai nuk është arrestuar por është thirrur në komisariat për t’u marrë në pyetje. Hetimet janë ende në vazhdim.