Connect with us

Sport

Simeone: Virus i çuditshëm, Suarez mund të rezultojë negativ nesër

Published

on

Atletico Madrid pret Bayern Munchen nesër në mbrëmje në “Wanda Metropolitana”. Një sfidë që duhet fituar me çdo kusht nga ekipi spanjoll dhe për fat të mirë kundërshtarët kanë siguruar kualifikimin.

Skuadra e Flick do të paraqitet në Madrid me mungesa të shumta, teksa Diego Simeone shpreson të rikuperojë sa më shpejt Luis Suarez, sulmuesin kryesor. “El Pistolero” ndihet mirë fizikisht, por tamponi i fundit e ka nxjerrë sërish pozitiv me Covid-19.

“Dje bisedova me Luis dhe më deklaroi se ka një dëshirë të madhe për t’u kthyer dhe për të ndihmuar skuadrën. Ky virus është i çuditshëm dhe mund të ndodhë që nesër të rezultojë negativ.

Gjithsesi, edhe nëse përgjigja e testit del negative, Suarez nuk do të luajë ndaj Bayernit, por do të jetë gati për takimin e radhës në kampionat“, deklaron trajneri argjentinas i Atletico Madrid.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending