Connect with us

Sport

Santosh: Ronaldo është mirë, dëshiron të luajë – SHKUPIMK

Published

on

Kristiano Ronaldo doli pozitiv në “Covid 19”, andaj nuk do të mund të paraqitet në sfidën në mes Portugalisë dhe Suedisë, në kuadër të Ligës së Kombeve. Trajneri i Portugalisë, Fernando Santosh konfirmoi se ylli portugez nuk ka asnjë symptom dhe aktualisht është në izolim në dhomën e hotelit.

– Advertisment –

Ai është duke përballur mjaft mirë këtë situatë. Është në dhomën e tij dhe thekson se nuk dëshiron që të flet, andaj flet me ne kur gjendet në balkon. Nuk ka simptome, ndjehet mjaft mirë dhe nuk e di se si është prekur nga koronavirusi,” tha mes tjeras Santosh.

Sipas protokollove mjekësore, Ronaldo duhet 10 ditë që të jetë në izolim, ndërsa në terren mund të rikthehet me 2 teste negative për “Covid 19”.

Alsat