Connect with us

Sport

Historike, San Marino barazon dhe nuk pranon gol! – SHKUPIMK

Published

on

Kombëtarja e San Marinos arkëtoi një pikë ndaj Lihtenshtajnit. Për herë të parë në historikun e San Marinos , kjo kombëtare u ndal në barazim , pa pranuar asnjë gol.  Pavarësisht se shënuan pikën e parë të një vizite pas gjashtë vjetësh (Estoni 1: 1), për herë të parë në 30 vjet, ata nuk pësuan asnjë gol larg në transfertë.

– Advertisment –

Në të kaluarën, rrjeta e San Marinos shpesh ishte përplot me gola, dhe rrallë herë arrinin që të shënojnë gol në anën tjetër, ndërsa në kohë të njëjtë ky është barazimi i katërt në ndeshjet zyrtare. Në 167 ndeshje të luajtura, ata kanë vetëm një fitore kundër Lihtenshtajnit në 2004, katër barazime dhe 162 humbje.

Alsat