Connect with us

Sport

Ros Barkli nga “Stemford Brixhi” tek Aston Vila – Alsat TV

Published

on

Ros Barkli është futbollisti i ri Aston Villës. Tani më ish mesfushori i Çellsit vjen te Aston Villa në formë të huazimit për një sezon.

“Jemi të lumtur që të mund të lajmërojmë për firmosjen e kontratës me Ros Barklin, si huazim njëvjeçar nga Çellsi. Bëhet fjalë për një futbollist që ka shënuar 33 paraqitje për Anglisë dhe ka 52 ndeshje në fanellën e Çellsit,” thuhet në komunikatën zyrtare të Aston Villës në faqen zyrtare.

Barkli është anëtarë i Çellsit nga janari i vitit 2018, kur erdhi në Londër nga radhët e Evertonit dhe ku debutoi në moshën 17 vjeçare, duke regjistruar edhe 179 paraqitje në të gjitha kompeticionet.

Alsat