Connect with us

Showbiz

Rita Ora kërkon falje për shkelje të rregullave të izolimit në ditëlindjen e saj

Published

on

Këngëtarja britanike me prejardhje shqiptare, Rita Ora, ka kërkuar falje për shkelje të rregullave të izolimit duke mbajtur festë për ditëlindjen e saj, shkruan Gazeta Sinjali.

Ajo ka thënë se
shkelja ka qenë “gabim serioz dhe i paarsyetuar”.

E përditshmja
Sun ka publikuar disa fotografi të Oras dhe të tjerëve, duke përfshirë modelet
Cara dhe Poppy Delevingne, duke arritur në restorantin Cas Cruz në Londër, të
shtunën.

Sipas rregullave
aktuale të izolimit, të cilat përfundojnë të mërkurën, të gjitha restorantet
dhe baret duhet të jenë të mbyllura, përveç shërbimit “merr me vete” apo
dërgesave në shtëpi.

Banorëve të
Britanisë u është ndaluar edhe që të takohen në ambiente të mbyllura me
pjesëtarë të familjes.

Ora ka thënë në
Instagram se ajo ka organizuar “një takim të vogël me disa miq për të festuar
ditëlindjen e 30-të”.

“Ka qenë vendim
i nxituar, që është bërë me mendimin se po dalim nga izolimi dhe një gjë e
tillë do të jetë në rregull”, ka shkruar ajo.

Ajo ka thënë se
tani e kupton “sa të papërgjegjshme kanë qenë veprimet e saj dhe se ajo merr
përgjegjësi të plotë”.

Raportimet për
këtë festë kanë nxitur kritika.

I pyetur për
këtë organizim, Jamie Davies, zëdhënësi i kryeministrit britanik, Boris Johnson
ka thënë se “është e rëndësishme që secili në shoqëri të vendosë shembuj, duke
respektuar rregullat. Kjo vlen për secilin anëtar të publikut, duke përfshirë
personat e famshëm”.

Ndryshe, Britania e Madhe ka regjistruar mbi 58 mijë viktima me COVID-19, njëherësh shifrën më të lartë të të vdekurve në Evropë, deri më tani.

/Gazeta Sinjali/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending