Connect with us

Showbiz

Rihanna dhe ASAP Rocky dhurojnë 120 shujta ditore në një strehimore në New York

Published

on

Artistët me renome ndërkombëtare, Rihanna dhe Asap Rocky, së fundmi kanë bërë një veprim për t’u admiruar

Që të dy kanë zgjedhur të dhurojnë rreth 120 shujta ditore për të pastrehët në New York, shkruan Daily Mail.

Pjesa e qytetit ku këto janë dhuruar, është pikërisht vendi ku reperi dhe nëna e tij dikur jetonin.

Strehimorja aktualisht strehon 83 familje, përfshirë 111 fëmijë, raporton TMZ.

Rocky, emri i vërtetë i të cilit është Rakim Athelaston Mayers, u rrit në Harlem me nënën e tij Renee Black.

Ata qëndruan në strehë 20 vjet më parë kur ai ishte vetëm 12 vjeç. /Telegrafi/