Connect with us

Sport

Reali pa 2 yje ndaj Valencias, janë prekur me “Covid 19” – SHKUPIMK

Published

on

Dyshja e Real Madridit, Kasemiro dhe Eden Hazard, kanë rezultuar pozitiv në “COVID-19”, ndrsa lajmi është konfirmuar dhe nga skuadra e Real Madridit, në faqen e tyre zyrtare.

Real Madrid njofton se futbollistët tanë, Kasemiro dhe Eden Hazard kanë rezultuar pozitiv në “COVID-19” në testimet e kryera të premten në mëngjes”, thuhet në njoftim e skuadrës madrilene.

Gjithashtu, në njoftim ceket se pjesa tjetër e skuadrës janë të gjithë negativ. Tani, është e konfirmuar se dyshja Kasemiro – Hazard do të humbasin derbin ndaj Valencias.

Alsat