Connect with us

Sport

Milani punon në afrimin e dy përforcimeve në janar – SHKUPI

Published

on

Skuadra e Milanit me katër fitore qëndron në vendin e parë dhe mediat në Itali sot raportojnë se “Rossonerët” dëshirojnë edhe më shumë të forcojnë ekipin në afatin kalimtar të dimrit, ndërsa Paolo  Maldini tashmë është duke punuar në dy përforcime. Qëllimi kryesor i Milanit në afatin kalimtar të dimrit do të jetë lojtari mesfushori i Lillit, Bubajari Sumare. Ai së fundit heshti kritikët me paraqitjet e tij sezonin e kaluar, duke marrë edhe epitetin “Pogba i ri”, sepse i ngjan shumë yllit të Man. Junajtedit.

– Advertisment –

Gjigantët evropianë tashmë kanë treguar interes të fortë për Sumare, por mediet franceze pretendon se Milani dëshiron ta mposhtë konkurrencën dhe tashmë ka filluar negociatat. Përforcimi i dytë duhet të jetë në mbrojtje dhe mbrojtësi i Fiorentinës, Nikola Milenkovic.

Alsat