Connect with us

Sport

Video/ Ylli holandez vjen në ndeshje me biçikletë – SHKUPIMK

Published

on

Veterani holandez i futbollit, Arjen Roben, pas një pauze njëveçare, këtë verë u kthye në klubin amë, skuadrën e Groningemit, pas 18 vitesh qëndrimi në skenën evropiane. Mirëpo edhe përpos që ka një llogari të “plotë” me të holla, ylli holandez në sfidën e ditës së diel, ndaj Utrehtit (0-0), vendosi që të paraqitet me biçikletë. Pasi që u përshëndet me personin e sigurimit, vendosi mjetin e tij të transportit brenda parkimit të siguruar për futbollistët. Ylli holandez erdhi në mënyrë më normale , pasi që drejtimit të biçikletës, është pjesë së kulturës në Holandës. Kujtojmë se para se të rikthehet te Groningemi, Arjen Robeni ka luajtur për ekipet gjigante si: PSV Aind’hoven, Çellsi, Real Madridi dhe Bajern Munihun.

– Advertisment –

Alsat