Connect with us

Sport

Mesi me rekord të ri në Ligën e Kampionëve – SHKUPIMK

Published

on

Lionel Mesi vazhdon me rekorde të reja në historikun e Ligës së Kampionëve. Argjentinasi u bë futbollist i parë që ka shënuar së paku një gol në 16 sezonet radhazi në Ligën e Kampionëve. Mesi shënoi golin e parë [ër Barelonën në sfidën me Ferencvaroshin, ku skuadra katalonase kishte epërsi 2-0 në 45 minutat e par. Mesi u ndal në mënyrë të parregullt në zonën e rrezikut dhe ishte i saktë nga pika e bardhë.  Mesi realizoi golin historik në minutën e 27, ndërsa Ansu Fati shënoi golin e dytë në 3 minuta para ërfundimit të takimit.

– Advertisment –

Alsat