Connect with us

Sport

Mërgim Vojvoda përballë Vedat Muriqit – SHKUPIMK

Published

on

Xhiroja e gjashtë në Serie A sjellë derbin e dy futbollistëve nga Kosova.  Mërgim Vojvoda me Torinon e tij presin në stadiumin olimpik të tyre Lacion e Vedat Muriqit.

Ndeshje fillon nga ora 15:00, dhe dyshja kosovare pritet të jenë titullar. Vojvoda e ka nisur mirë aventurën te Torino, duke asistuar disa herë, ndërsa Muriqi vazhdon të jetë në pritje të golit të parë.

Alsat