Connect with us

Showbiz

LDK: Nuk ka qenë asnjëherë “Kurrë me PDK” por “Kur me PDK?”

Published

on

Sonte në “Mbrëmjet e Lajmeve” pos të tjerash u kumtua edhe lajmi për takimin e LDK-së dhe PDK-së, i cili u mbajt me dyer të mbyllura.

Së fundmi LDK dhe PDK zhvilluan takimin e tyre me dyer të mbyllura.

Në “Mbrëmjet e Lajmeve” u dha lajmi që ata u takuan, u pajtuan, u bashkuan, u çmallen, u kallen.

“Kurrë me PDK” këto kanë qenë fjalët që janë thënë nga LDK kohë mëparë mirëpo jemi ne të tjerët që e kemi keqkuptuar sepse LDK ka prononcuar që kanë thënë “Kur me PDK?”.

Ishte një ‘r’ më shumë që na ka bërë konfuz “Për një r që ti s’e vë fjala kurrë bëhet kur ë? Ç’bën kështu more Dullë, a i thuhet PDK-së kurrë”.

Shikoni edicionin e plotë në videon më poshtë.

“Mbrëmjet e Lajmeve” është emision satirik, qëllimi i të cilit është që t’i argëtoj publikun duke satirizuar ngjarjet ditore në vend si ato politike dhe sociale.

“Mbrëmjet e Lajmeve” mund t’i ndiqni çdo natë nga ora 20:10 në GjirafaVideo.com