Connect with us

Sport

Lacio lejon Vedat Muriqin të luajë për Kosovën? – SHKUPIMK

Published

on

Vedat Muriqi do të jetë në dispozicion për Kosovën në ndeshjen kundër Maqedonisë. Klubi nga Serie A ka liruar përforcimin e ri të jetë në dispozicion të kombëtares së Kosovës, për 3 përballjet e ardhshm.

Muriqi sapo është shëruar nga “COVID-19” dhe ka filluar stërvitjet me ekipin e tij të ri. Mirëpo, paraqitja e tij,  edhe pse ishte ftuar nga Bernard Shallend, për duelin ndaj Maqedonisë së Veriut, ishte në dyshim.

Sfida Maqedoni-Kosovë do të zhvillohet më 8 tetor në orën 20:45

Alsat