Connect with us

Sport

Bejtullai: Duhet të japim maksimumin – SHKUPIMK

Published

on

Në prag të përballjes me Kosovën më 8 tetor në Shkup, në stadiumin “Todor Proeski”, mbrojtësi shqiptarë , Egzon Bejtullai, u shpreh se do të jetë një përballje e vështirë edhe pse e respekton kombëtaren e Kosovës. Mirëpo dëshira e secilit futbollist , sipas Bejtullait, është që të luajë në Evropian, andaj secili do të duhet të jep maksimumin.  

“Do të jetë një ndeshje e vështirë edhe pse kemi respect për Kosovën , mirëpo nuk do më thënë se ne duhet të lirohemi tash. Të futemi në fushë , të japim maksimumin dhe në fund le të fitojë më i miri. Normalisht që çdo lojtarë dëshiron që të jetë në Evropian dhe mendojë se çdo lojtarë duhet të jap maksimumin për të qenë atje, pasi që Maqedonia nuk ka qenë ndonjëherë në Evropian. Ka qenë e pamundur, por ne duhet të japim maksimumin që të bëjmë të mundur,” tha në fillim Bejtullai.

Ai ka shijuar Kampionatin Evropian me U21 të Maqedonisë dhe të njëjtën e synon me përfaqësuesen A të Maqedonisë.

“Është një motivim shtesë pasi që me U21 kam qenë në Evropian dhe dua që të bëj edhe më përfaqësuesen A të Maqedonisë,” tha mes tjerash Bejtulllai.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending