Connect with us

Sport

Kriza nga koronavirusi, Milan dhe Juventus kanë një lajm të mirë për lojtarët e tyre

Published

on

Pandemia COVID-19 e ka bërë atë të vështirë për të gjitha klubet e futbollit, pronarë të pasur ose jo, pasi të ardhurat e rëndësishme janë zhdukur papritmas. Pastaj, natyrisht, ka disa klube që janë goditur më shumë se të tjerët.

Në edicionin e sotëm të Gazzetta Dello Sport, u theksua se pesë klube duhet të paguajnë pagat që nga gushti, gjë që mund të jetë një shqetësim. klubet janë Napoli, Lazio, Benevento, Genoa dhe Sampdoria, përcjell ORAinfo.

Për të shmangur gjobat, ata kanë kohë deri më 1 dhjetor për të paguar shumën që u takon lojtarëve.

Kjo u tha, nuk është shumë e pazakontë, pasi asambleja e fundit e Lega Serie A deklaroi se afati është 1 dhjetor për tre muajt e fundit.

Milani, së bashku me Juventusin, janë një nga nëntë klubet në total që tashmë kanë paguar për shtatorin dhe tetorin.

Inter dhe Roma, ndërkohë, kanë paguar vetëm për shtatorin dhe jo tetorin gjithashtu. /ORAinfo

Alsat