Connect with us

Shendetsi

Kosovë, 1 mijë e 225 të vdekur nga COVID-19

Published

on

Prej 13 marsit kur edhe u paraqiten dy rastet pozitive me SARS CoV2 në Kosovë, numri i të infektuarve ka shkuar në 47 mijë e 499.

– Advertisment –

Në të dhënat e Instituti Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) bëhet e ditur që 1 mijë e 225 qytetarë kanë vdekur shkak i infektimit me COVID-19.

Ndërkohë që në raportin e fundit në Kosovë u raportua për 5 vdekje dhe 296 raste të reja me COVID-19.

Kurse aktualisht janë 11 mijë e 318 raste aktive më këtë virus.