Connect with us

Sport

Kosova me dy medalje nga Kroacia – Bota Sot

Published

on

Lajme te mira nga Kombëtarja e Kosovës në karate nga dita e parë në Grand Prix Croatia 2022, që po mbahet në Samobor të Kroacisë.

Dy medaljet e para në ditën e parë.

Qëndresa Ibrahimi e artë dhe Erblina Sopjani e bronztë.

Qëndresa Ibrahimi e artë, ketë e arriti me plotë meritë ne kategorinë e kateteve deri në 54 kilogram, në xhiron e parë mundi garuesen nga Kroacia, po ashtu edhe te dytën, pastaj tretën garuesja nga Danimarka, gjysmë finale me atë të Sllovakisë dhe në finale përsëri me një garuese nga Kroacia.

Erblina Sopjani në kategorinë e kadeteve mbi 54 kilogram duelin e paren dhe te dytën e fitoj nga garueset, vendase te Kroacisë te treten humbi nga ajo e Serbisë me rezultate minimal 3:2.

Pastaj në garën për vendin e tretë Repasazh fitoj nga garuesja Kroacisë, Sllovakisë dhe në finale te vendit te tretë mundi garuesen nga Izraeli, njofton FKK.

Alsat