Connect with us

Sport

FC Shkupi vazhdon serinë pozitive, mund edhe Struga Trim Lum me 3:1 – Alsat

Published

on

LEXO EDHE:

Me përballjen në mes Struga Trim Lum dhe FC Shkupit, nisi java e 24-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë. Në sfidën e zhvilluar në Strugë, në fund të pjesës parë, u shënuan 2 gola. Fillimisht Bosançiç solli epërsi për vendasit, para se Adetuxhi të barazojë shifrat në 1-1, pas cilës, me 17 gola u ndal në kreun e listës së golashënuesve në Ligën e Parë.

Në pjesën e dytë u shënuan edhe dy gola portën e vendasve, me autor Radeski dhe Imeri, të cilët siguruan 3 pikë për skuadrën nga Çairi.

Ndërkohë të shtunën do të zhvillohen 5 takime e tjera të kësaj jave. Në Tetovë, Renova sfidon Rabotniçkin, Skopje në Autokomandë do të përballet me Shkëndijën, ndërsa Boreci në Veles mirëpret Makedonija Gjorçe Petrovin. Skuadrat e Pelisterit dhe Tikveshit, në terrenin vendas përballen me Bregallnicën, respektivisht Akademia Pandevin. Të gjitha ndeshjet nisin në orën 15.00.

Liga e Parë – Java 24

Struga Trim Lum 1–3 FC Shkupi

Renova – Rabotniçki

Skopje – Shkëndija

Boreci – Makedonija Gj.P.

Pelisteri – Bregallnica

Tikveshi – Akad. Pandev

Alsat