Connect with us

Showbiz

Kim Kardashian sqaron se përse duhej të mbaronte shfaqja “Keeping Up With The Kardashians”

Published

on

Kim Kardashian është hapur në lidhje me vendimin që mori për t’i dhënë fund shfaqjes “Keeping Up With the Kardashians”, duke sqaruar se ishte koha për një ‘pushim’ për familjen e famshme.

Kolektivi ‘Kardashian’ ka treguar pothuajse gjithë jetën para kamerave për 14 vitet e fundit, që përfshin njëherësh 19 seritë mbresëlënëse të tyre.

Por në fillim të shtatorit, Kim, motrat e saj Kourtney dhe Khloe dhe nëna Kris Jenner njoftuan se shfaqja do të përfundojë me sezonin e 20-të.

Kim Kardashian së bashku me motrat e saj (Foto: Getty Images)

Duke folur për Grazia në lidhje me vendimin, Kim shpjegoi: “Kjo ishte një ëndërr e të gjithëve. Asnjëherë nuk e kishim imagjinuar se do të kalonim dy sezone. Tani jemi në serinë e 20-të.
Ndonjëherë na duhet vetëm një pushim. Është vërtet e thjeshtë. Na duhet vetëm një minutë për t’u rikthyer sërish”.

“Ju e dini, ne nuk kemi pushuar që 14 vjet. Kemi nevojë për pushim. Dhe tani kemi fëmijë, edhe ata kanë nevojë për neve”.

“Ka kaq shumë gjëra që po ndodhin, madje vetëm për një minutë na duhet një pushim”, shtoi më tej Kim.

Keeping Up With the Kardashians (Foto: The Jakarta Post)

Grupi – i cili më parë ka përfshirë edhe ish-in e Kourtney, Scott Disick dhe ish-burrin e Kris Jenner, Caitlyn Jenner – dhuroi shfaqje të mahnitshme ndër vitesh.

Kris ka shpërthyer në lot derisa po flisnin për përfundimin e shout dhe tha: “Mendoj që numri 20 tingëllon mirë për vitin 2020, kjo është koha e duhur që të kemi një pushim”. “Ne kemi pasur një lëvizje të mahnitshme dhe jemi shumë mirënjohës për çdo moment dhe për të gjithë ata që punojmë”. /Telegrafi/

Keeping Up With the Kardashians (Foto: Entertainment Weekly)

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending