Connect with us

Showbiz

Loredana Zefi arrin marrëveshje me zviceranen Petra Z.: Ia pagoi mbi 400 mijë franga

Published

on

Reperja shqiptare, Loredana Zefi, për më shumë se një vit është duke u përballur me zviceranen Petra Z.

Ajo së fundmi ka treguar mirëkuptim dhe pranoi sjelljen e gabuar ndaj palës së dëmtuar, sipas një letre nga prokurori publik i Lucernit, shkruan 20 minuten.

Zyra e Prokurorit Publik në Lucerne ka mbyllur çështjen kundër Loredanës, pasi ranë dakord për dëmshpërblime.

Petra Z. (Foto: 20 minuten)

Thomas Fingerhuth, avokati mbrojtës nga Cyrihu dhe avokati i Loredanës, janë të lumtur me rezultatin: “Ne jemi të lumtur që ishim në gjendje të trajtonim procedurat në një mënyrë që ishte e kënaqshme për të dy palët”.

Ishte shumë e rëndësishme për Loredanën e po ashtu edhe për Petra Z. që të arrinin një zgjidhje miqësore, thotë Fingerhuth. “Gjëja më e rëndësishme është që Loredana dhe Petra Z. ishin në gjendje të flisnin me njëra-tjetrën dhe tani kanë sërish marrëdhënie të mirë”.

Reperja e njohur raportohet se ka paguar mbi 400 mijë franga për të arritur paqen me zviceranen dhe ajo tashmë ka shlyer një pjesë të borxhit ndaj saj.

Loredana Zefi (Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

Palët kërkuan një zgjidhje pa ndjekje të mëtejshme.

Për këtë qëllim, Prokuroria Publike e Lucernit caktoi një seancë dëgjimore ku arritën një zgjidhje gjithëpërfshirëse.

Pala e dëmtuar dëshironte dhe pranonte këtë marrëveshje dhe nuk ishte e interesuar në ndjekjen e mëtejshme të pretendimeve. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending