Connect with us

Showbiz

Kim Kardashian rikujton mendimet e tmerrshme pas grabitjes në Paris: Kujtova se grabitësit do të më përdhunonin

Published

on

Kanë kaluar katër vjet nga incidenti i tmerrshëm i grabitjes në Paris të Kim Kardashian West, por nëna 39-vjeçare e katër fëmijëve është akoma e përhumbur nga ajo që i kaloi në mendje gjatë ngjarjes.

Në një episod të ri të emisionit “My Next Guest Needs No Introduction With David Letterman”, Kardashian West ka bërë një reagim emocional ndërsa diskutonte detajet e grabitjes me prezantuesin e njohur Letterman.

Megjithëse ajo kishte folur për incidentin në të kaluarën, Kim tregoi edhe njëherë për atë se çfarë kishte menduar gjatë kohës sa mbahej e kërcënuar me armë, shkruan ETOnline.

Kim Kardashian (Foto: Dimitrios Kambouris/Getty Images/Guliver)

“Ai më kapi dhe unë isha veshur me një mantel dhe nuk kisha veshur asgjë nën të”, kujton Kardashian West, duke u përlotur para se të përpiqej të qetësonte veten. “Ai më kapi dhe më tërhoqi drejt tij, por unë nuk kisha veshur asgjë poshtë. Kështu që unë isha si: ‘Në rregull, kjo është koha që unë do të përdhunohem. Thjesht përgatitu sepse mund të ndodhë. Vetëm përgatituni’. Kështu mendova…por pastaj ai më lidhi me pranga dhe shirit ngjitës”, tha Kim.

Para se grabitësit të vendosnin shirit ngjitës mbi sytë e saj, themeluesja e ‘KKW Beauty’ tha se ndjeu se do të vritej nga grabitësit.

“Unë e pashë që ai nxori një armë për mua. Dhe unë isha si: ‘Në rregull, kjo është ajo’. Dhe unë vetëm vazhdoja të mendoja për Kourtneyn”, thotë ajo për motrën e saj më të madhe e cila kishte qenë në Paris me të në atë kohë.

Kim Kardashian (Foto: Netflix)

Fatmirësisht, kjo nuk ndodhi kurrë dhe grabitësit e saj u arrestuan përfundimisht në një operacion të ashpër policie. Pavarësisht kësaj, Kardashian West u tregua e hapur për luftën me ankthin dhe traumën pas incidentit.

“Unë as që doja të shkoja në një restorant sepse mendova: ‘Dikush do ta dijë që jam në këtë restorant. Ata do të bëjnë një fotografi. Ata do ta dërgojnë atë. Ata do të dinë se shtëpia ime është e hapur. Ata ‘do ta dinë se fëmijët e mi janë atje’”, thotë ajo për vitin pas grabitjes. “Unë thjesht isha i frikësuar nga gjithçka. Unë nuk mund të flija natën nëse nuk kishte një gjysmë duzinë roje sigurie në shtëpinë time dhe kjo është bërë realiteti im, dhe kjo është në rregull”, kujton ajo.

Ylli i “Keeping Up With the Kardashians”, motrat e së cilës Kourtney dhe Khloe Kardashian, mamaja Kris Jenner dhe burri Kanye West ishin në audiencën e emisionit, thotë se ajo ishte në fund të fundit e lumtur që ishte anëtare e familjes së saj për të kaluar traumatike të ngjarjes.

“Mbaj mend që i thirra të gjitha motrat e mia nga makina, ne ishim në një konferencë dhe thashë: ‘Thjesht falënderoj Zotin që isha unë. Unë jam shumë e fortë mendërisht dhe këtë do të kisha bërë tërë jetën deri në pjesën tjetër të jetës”, thotë ajo ndërsa Khloe dhe Kourtney qeshnin në audiencë. /Telegrafi/

Foto: Netflix

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending