Connect with us

Showbiz

Kim Kardashian rikujton mendimet e tmerrshme pas grabitjes në Paris: Kujtova se grabitësit do të më përdhunonin

Published

on

Kanë kaluar katër vjet nga incidenti i tmerrshëm i grabitjes në Paris të Kim Kardashian West, por nëna 39-vjeçare e katër fëmijëve është akoma e përhumbur nga ajo që i kaloi në mendje gjatë ngjarjes.

Në një episod të ri të emisionit “My Next Guest Needs No Introduction With David Letterman”, Kardashian West ka bërë një reagim emocional ndërsa diskutonte detajet e grabitjes me prezantuesin e njohur Letterman.

Megjithëse ajo kishte folur për incidentin në të kaluarën, Kim tregoi edhe njëherë për atë se çfarë kishte menduar gjatë kohës sa mbahej e kërcënuar me armë, shkruan ETOnline.

Kim Kardashian (Foto: Dimitrios Kambouris/Getty Images/Guliver)

“Ai më kapi dhe unë isha veshur me një mantel dhe nuk kisha veshur asgjë nën të”, kujton Kardashian West, duke u përlotur para se të përpiqej të qetësonte veten. “Ai më kapi dhe më tërhoqi drejt tij, por unë nuk kisha veshur asgjë poshtë. Kështu që unë isha si: ‘Në rregull, kjo është koha që unë do të përdhunohem. Thjesht përgatitu sepse mund të ndodhë. Vetëm përgatituni’. Kështu mendova…por pastaj ai më lidhi me pranga dhe shirit ngjitës”, tha Kim.

Para se grabitësit të vendosnin shirit ngjitës mbi sytë e saj, themeluesja e ‘KKW Beauty’ tha se ndjeu se do të vritej nga grabitësit.

“Unë e pashë që ai nxori një armë për mua. Dhe unë isha si: ‘Në rregull, kjo është ajo’. Dhe unë vetëm vazhdoja të mendoja për Kourtneyn”, thotë ajo për motrën e saj më të madhe e cila kishte qenë në Paris me të në atë kohë.

Kim Kardashian (Foto: Netflix)

Fatmirësisht, kjo nuk ndodhi kurrë dhe grabitësit e saj u arrestuan përfundimisht në një operacion të ashpër policie. Pavarësisht kësaj, Kardashian West u tregua e hapur për luftën me ankthin dhe traumën pas incidentit.

“Unë as që doja të shkoja në një restorant sepse mendova: ‘Dikush do ta dijë që jam në këtë restorant. Ata do të bëjnë një fotografi. Ata do ta dërgojnë atë. Ata do të dinë se shtëpia ime është e hapur. Ata ‘do ta dinë se fëmijët e mi janë atje’”, thotë ajo për vitin pas grabitjes. “Unë thjesht isha i frikësuar nga gjithçka. Unë nuk mund të flija natën nëse nuk kishte një gjysmë duzinë roje sigurie në shtëpinë time dhe kjo është bërë realiteti im, dhe kjo është në rregull”, kujton ajo.

Ylli i “Keeping Up With the Kardashians”, motrat e së cilës Kourtney dhe Khloe Kardashian, mamaja Kris Jenner dhe burri Kanye West ishin në audiencën e emisionit, thotë se ajo ishte në fund të fundit e lumtur që ishte anëtare e familjes së saj për të kaluar traumatike të ngjarjes.

“Mbaj mend që i thirra të gjitha motrat e mia nga makina, ne ishim në një konferencë dhe thashë: ‘Thjesht falënderoj Zotin që isha unë. Unë jam shumë e fortë mendërisht dhe këtë do të kisha bërë tërë jetën deri në pjesën tjetër të jetës”, thotë ajo ndërsa Khloe dhe Kourtney qeshnin në audiencë. /Telegrafi/

Foto: Netflix