Connect with us

Showbiz

Bebe Rexha dhe Doja Cat shkëlqejnë me dukjen, ndërsa dhurojnë performancë provokuese në emisionin e Jimmy Fallon

Published

on

Bebe Rexha po përgatitet të hijeshojë fansat me albumin e saj të dytë në studio, pasi bëri debutimin e saj në vitin 2018 me albumin e parë shumë të suksesshëm, “Expectations”.

Dhe e nominuara për dy herë në “Grammy Awards” së fundmi u bashkua me Doja Cat për të këngën kryesore të albumit të titulluar “Baby, I’m Jealous”, shkruan DailyMail.

Ajo dhe Doja shkëlqyen me pamje seksi ngjyrë neoni të hënën, ndërsa performuan live këngën e tyre më të re “në një pyll shiu të improvizuar” në studion e emisionit të famshëm “The Tonight Show with Jimmy Fallon”.

31-vjeçarja dukej tejet atraktive me një kostum neoni ngjyrë portokalli, të zbukuruar me thekë diamanti.

Ajo e plotësoi pamjen me disa zinxhir diamanti dhe një palë çizme të gjata deri në kofshë.

Flokët e kuqe të Bebe Rexhës u modeluan në një llak me ngjyrë të ndezur, stil i viteve ’60, duke shfaqur vija të verdha neoni në fytyrën e saj.

Ajo shoqërohej nga valltarë të ndryshëm me kostume të zbukuruara me trëndafila, ndërsa ecnin rreth një pylli shiu, të zbukuruar me një gjelbërim të rremë të harlisur.

Doja Cat, 24 vjeçare, më vonë hyri nga pjesa e prapme e setit, duke tronditur publikun një pamje të gjelbër me shkëlqim neoni.

Ajo u bashkua me artisten shqiptare për të interpretuar live bashkëpunimin e tyre, që tashmë është shndërruar në një hit internacional.

Bebe Rexha i tha mediumit ET javën e kaluar se kënga ka të bëjë me atë se si rrjetet sociale kanë ndikuar në marrëdhëniet e saj të kaluara: “Unë kam një marrëdhënie dashuri-urrejtje me mediat sociale. I dua sepse mund të flas me fansat e mi dhe të shoh se çfarë po ndodh me ta, por më pas ju shihni gjëra që nuk doni t’i shihni”.

“Komente domethënëse, ose kur hyni në një profil për të parë komente ose duke parë gjëra që nuk doni t’i shihni, veçanërisht kur jeni në një lidhje”, thotë artistja shqiptare.

Artistja e lindur në Brooklyn shtoi: “Unë i dua këngët që ju bëjnë të ndiheni mirë, por në të vërtetë thoni diçka. Unë isha si: ‘Nuk mund të jem i vetmi që ndihem kështu’”.

“Dhe unë mendoj se ajo që e bën këtë këngë të fuqizojë është fakti që unë isha në gjendje të isha si: ‘Po, unë bëhem xheloze’. Të gjithë ne ndonjëherë bëhemi xhelozë dhe nuk më pëlqen të jem xheloze, por kjo është pjesë e natyrës njerëzore”, tha ajo.

Bebe Rexha dhe Doja Cat publikuan videon muzikore të “Baby, I’m Jealous” të premten e para dy javëve, duke u shfaqur me një performancë ‘të nxehtë’ në klip. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending